
Her finner du opptakene fra Sikkerhetskonferansen 2021
Mer enn 4.500 deltakere var påmeldt Sikkerhetskonferansen 2021. Nå er alle opptakene fra årets viktigste arrangement innenfor forebyggende sikkerhet lagt ut.
Mer enn 4.500 deltakere var påmeldt Sikkerhetskonferansen 2021. Nå er alle opptakene fra årets viktigste arrangement innenfor forebyggende sikkerhet lagt ut.
Risiko 2021 beskriver sårbarheter i virksomheter og på nasjonalt plan, hvordan trusselaktørene kan utnytte dem og hvilken risiko dette medfører. Rapporten omtaler også hvordan virksomhetene og myndighetene bør redusere sårbarheter for å gjøre trusselaktørenes jobb vanskeligere.
Tirsdag og torsdag forrige uke varslet NSM om sårbarheter i Microsoft Exchange. NSM advarer nå om at sårbarhetene er aktivt utnyttet, også i Norge. Brukere av Microsoft Exchange bør oppdatere snarest og sjekke sine logger, for å være sikre på at de ikke er kompromittert. Saken oppdateres.
Vi er stolte over å kunne dele nyheten om at avdelingsdirektør Bente Hoff i NSM i dag er kåret til en de 50 fremste kvinnene i teknologibransjen i Norge.
Sårbarhetene i Microsoft Exchange som Nasjonalt cybersikkerhetssenter i NSM varslet om tirsdag kveld er nå under aktiv utnyttelse av avanserte og ikke-avanserte trusselaktører.
Torsdag 11.mars går Sikkerhetskonferansen 2021 av stabelen. Årets konferanse er både gratis og digital, og det faglige programmet dekker alle NSMs fagområder, med et toppet lag av foredragsholdere.
Når blir det min tur til å få vaksine? Det lurer nok mange i Norge på. Nasjonal sikkerhetsmyndighet har i dag advart kommuner og andre myndigheter om farene for svindel når man skal ut med informasjon til de brede lag av folket.
I en felles pressekonferanse mandag, la Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM), Politiets sikkerhetstjeneste (PST) og Etterretningstjenesten frem sine årlige risiko- og trusselvurderinger. NSM trekker frem både et skjerpet digitalt risikobilde, økt risiko som resultat av pandemien og sammensatte trusler som utfordringer i risikobildet.
Mandag 8. februar kl. 12.00 legger Etterretningstjenesten, Politiets sikkerhetstjeneste og Nasjonal sikkerhetsmyndighet frem sine åpne trussel- og risikovurderinger.
Nils Ove Gamlem i Check Point kommer med uriktige og unyanserte påstander, skriver Bente Hoff, leder for Nasjonalt cybersikkerhetssenter i NSM. Innlegget er tilsvar til Gamlems kronikk i Finansavisen i januar.