
Sikkerhetskonferansen 2023: - Krisen kan ramme i morgen
Sikkerhetskonferansen i regi av Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) er tilbake i Oslo kongressenter 22. og 23 mars. Den nye sikkerhetspolitiske situasjonen vi lever i, preger programmet.
Sikkerhetskonferansen i regi av Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) er tilbake i Oslo kongressenter 22. og 23 mars. Den nye sikkerhetspolitiske situasjonen vi lever i, preger programmet.
NSM har på oppdrag fra Justis- og beredskapsdepartementet foretatt en vurdering av om det bør innføres tiltak eller gis råd eller retningslinjer i Norge knyttet til blant annet Tiktok og Telegram.
Tjenestenektangrep - også kalt DDoS-angrep - er lite teknisk avanserte angrep. Denne type angrep handler gjerne om oppmerksomhet snarere enn å påføre skade.
Norske virksomheter må forberede seg bedre og ha høyere beredskap, ber Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) om i Risiko 2023. Rapporten viser at underleverandører er et svakt punkt for mange virksomheter, og at fremmede aktører prøver å kjøpe tilgang til viktig teknologi.
NSM er kjent med meldinger på Telegram rettet mot helsesektoren i en rekke land, blant annet norske helseinstitusjoner.
NSM inviterer til Sikkerhetskonferansen i Oslo Kongressenter 22.-23. mars 2023.
Den sikkerhetspolitiske situasjonen har forandret seg vesentlig siden Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) ble etablert i 2003. Alle virksomheter må ha en plan for beredskap og sikkerhet. I 2023 tar vi nye grep for å håndtere sikkerhetsutfordringene Norge står overfor.
En rekke norske virksomheter ble utsatt for alvorlige cyberoperasjoner i løpet av julen i fjor. Høy beredskap inn mot juleferien er like viktig i år.
For tredje år på rad inviterer NSM til julekalender med uhøytidelig fokus på sikkerhet.
Flere enn 21.500 personer har fullført e-læringskurs i NSMs grunnprinsipper for IKT-sikkerhet i løpet av nasjonal sikkerhetsmåned.